Trend refinancovania pôžičiek

 

Výhodné úrokové sadzby neprajú len bežným úverom, ale aj tzv. úverom na refinancovanie pôžičiek. Predovšetkým ľudia, ktorí si pred časom vzali niekoľko nevýhodných úverov z bankových, ale hlavne nebankových spoločností majú dnes jedinečnú možnosť stabilizovať svoju finančnú situáciu.

Refinancovanie pôžičky, ak nestíhate splácať svoje pôžičky?

V prípade, ak vám vaše splátky prerastajú cez hlavu, je rozumné zvážiť refinancovanie všetkých vašich pôžičiek a úverov. Ich zjednotením môžete získať úver na niekoľko rokov, vďaka čomu si reálne dokážete prispôsobiť výšku splátky podľa výšky vášho príjmu. Refinancovať svoje pôžičky a úvery môžete aj prostredníctvom bezúčelovej hypotéky s ručením vašej nehnuteľnosti, vďaka čomu získate jeden veľký a pomerne výhodný finančný produkt s možnosťou splácania až cca 30 rokov.

Koľko reálne môžete ušetriť pomocou refinancovania pôžičiek?

Samotné refinancovanie pôžičky môže, ale aj nemusí znamenať úsporu finančných prostriedkov na úrokoch a poplatkoch spojených s hypotékou. Predovšetkým klienti, ktorých pôžičky sú už v posledných fázach splácania, reálne môžu dokonca prerobiť, keďže väčšina bánk, ale aj nebankových subjektov si necháva istinu pôžičky alebo úveru preplácať až po tom, čo klient vo forme splátok splatí väčšiu časť celkového úroku. Žiaľ, tento postup je úplne štandardný a klientovi preto neostáva nič iné, ako si dôkladne prepočítať a porovnať súčet všetkých splátok, ktoré by reálne ešte musel zaplatiť za všetky svoje pôžičky a úvery s celkovou sumou, ktorú by musel počas splácania uhradiť, ak by si vzal nový úver na refinancovanie pôžičiek.

Kto poskytuje úver na refinancovanie pôžičiek?

V súčasnosti tento typ úveru poskytujú banky a väčšie nebankové subjekty. Aj v prípade úverov na refinancovanie platí, že tie z banky sú všeobecne výhodnejšie ako tie nebankové, keďže tie sú určené skôr pre klientov, ktorým banky nie sú ochotné poskytnúť túto formu úveru.

 

One Response to Trend refinancovania pôžičiek

  1. Katka píše:

    Najlepšia a jedinečná možnosť dneska pri súčastných úrokových sadzbách je refinancovanie vynikajúca možnosť a riešenie pre ušetrenie peňazí

    odporúčam palec hore

     

Pridaj komentár

TOPlist