Category Archives: Hypotéky

Aplikácia SmartBanking

Internetbanking je pre väčšinu bankových klientov veľmi známym pojmom. Práca s bankovým účtom a vykonávanie operácií prostredníctvom internetu je dnes už bežnou praxou pri ovládaní vlastných peňažných prostriedkov. Niektoré banky ponúkajú v oblasti kontroly financií aj ďalšiu vymoženosť a tou je mobilná aplikácia SmartBanking.

 

Nový zákon o hypotékach 2016

Po minuloročných zmenách na trhu s hypotékami, ktoré priniesli napríklad obmedzenie poskytovania hypoték pre nezamestnaných alebo taktiež i postupné obmedzovanie poskytovania hypoték do výšky 100% ceny nehnuteľnosti priniesol rok 2016 minimálne podobne dôležité zmeny. Niektoré z nich môžeme vnímať určite pozitívne, iné mnohým klientom bánk však prinesú skôr viac starostí ako pozitív. Aké konkrétne zmeny priniesol v roku 2016 nový zákon o hypotékach?

 

Americká hypotéka

Je druh hypotéky, ktorá je síce zabezpečená nehnuteľnosťou, ale je možné využiť ju na čokoľvek. Aj keď sa predovšetkých používa na financovanie bývania.

 

Hypotéka

Tieto úvery sa spravidla poskytujú na financovanie takýchto investícií:

 

Hypotekárny úver

Zaraďujeme ho k dlhodobým úverom, pretože doba splácania je v rozpätí 4 – 30 rokov. Je určený na investovanie peňažných prostriedkov do nehnuteľností. Musí byť zabezpečený záložným právom k nehnuteľnosti.

 
1 2 »
TOPlist