Category Archives: Finančné produkty

Riešenie poistných udalostí online

 

Ak sa vám v minulosti stala určitá škodová udalosť (havária, škody v domácnosti, škody na zdraví) a chceli ste si vybaviť jej finančné odškodnenie v poisťovni, museli ste ju oznámiť telefonicky a zväčša riešenie pokračovalo návštevou poisťovne, kde sa vzniknutá situácia riešila osobne. Doba pokročila, internet a online služby sprevádzajú ľudí takmer na každom kroku a aj v poisťovníctve nastalo uľahčenie vybavovania poistných udalostí prostredníctvom online formulárov a aplikácií. Vďaka nim vybavíte takmer všetko potrebné z pohodlia vášho domova. Ak sa nenachádzate pri počítači, viete situáciu riešiť aj cez mobilné zariadenie, väčšina poisťovní má totiž stránky a formuláre optimalizované aj pre použitie mobilných telefónov.

 

Bežný účet a termínovaný vklad v cudzej mene

Tento druh uchovávania finančných prostriedkov využívajú najmä tí, ktorí pracovali alebo pracujú v zahraničí a po uhradení platieb a poplatkov im mesačne z výplaty ostane nejaká „korunka“ nazvyš. Je pre nich výhodnejšie previesť zarobené peniaze v tej istej mene na zahraničný účet v slovenskej banke ako meniť ich na euro. Ide v podstate o poistku do budúcnosti. Keďže kurzy mien často kolíšu, môže vzniknúť situácia, pri ktorej si o pár mesiacov či rokov zmenia tieto peniaze výhodnejšie ako v súčasnosti. Ide teda aj o istú formu zárobku. Účty v cudzej mene sú určené aj pre podnikateľov uskutočňujúcich obchodné aktivity so zahraničím. Výhodou je napríklad aj odstránenie kurzových rizík pri bezhotovostných transakciách.

 

Aplikácia SmartBanking

Internetbanking je pre väčšinu bankových klientov veľmi známym pojmom. Práca s bankovým účtom a vykonávanie operácií prostredníctvom internetu je dnes už bežnou praxou pri ovládaní vlastných peňažných prostriedkov. Niektoré banky ponúkajú v oblasti kontroly financií aj ďalšiu vymoženosť a tou je mobilná aplikácia SmartBanking.

 

Poistenie automobilu a jeho častí

Ak ste majiteľom motorového vozidla, vašou zákonnou povinnosťou je uzatvoriť povinné zmluvné poistenie. V pravidelných časových intervaloch odvádzate do vami vybranej poisťovne určitú sumu, ktorá vám bola vypočítaná na základe parametrov vášho vozidla ako aj vašich šoférskych skúseností.  V prípade, že spôsobíte dopravnú nehodu, poisťovňa uhradí druhej strane škodu, ktorú ste spôsobili. Samozrejme, úhrade predchádza viacero úkonov, ale princíp fungovania povinného zmluvného poistenia je vystihnutý. Na internete existuje množstvo stránok, ktoré porovnávajú výšku povinného zmluvného poistenia v jednotlivých poisťovniach, stačí už len vybrať tú pre vás najvýhodnejšiu.

 

Platobné karty

Pri otvorení bankového účtu dostávajú klienti vo väčšine bánk k nemu automaticky aj platobnú kartu. Môžu s ňou platiť v obchodoch, ktoré disponujú POS terminálom, vyberať si hotovosť z bankomatu či platiť v internetových obchodoch prostredníctvom služby PayPal. Na tejto karte zväčša nie je povolené prečerpanie, finančné prostriedky je možné čerpať len do takej výšky, ktorou klient disponuje na účte. Okrem klasickej karty vám pracovníci banky zvyknú ponúknuť aj inú kartu, s ktorou môžete platiť aj v prípade, že sa na vašom účte momentálne nenachádzajú žiadne peniaze. Na tieto karty si treba pozor, zistiť si podrobné podmienky ich používania  a pristupovať k čerpaniu prostriedkov z nich s rozumom. Aj keď sa tieto dva typy kariet navonok ničím nelíšia (majú rovnakú veľkosť, tvar, sú na nich rovnaké údaje, logo banky, čip, sú hladké alebo embosované), ich základná funkcia je predsa len rozdielna.

 
1 2 3 4 5 6 7 8 »
TOPlist