Aplikácia SmartBanking

Internetbanking je pre väčšinu bankových klientov veľmi známym pojmom. Práca s bankovým účtom a vykonávanie operácií prostredníctvom internetu je dnes už bežnou praxou pri ovládaní vlastných peňažných prostriedkov. Niektoré banky ponúkajú v oblasti kontroly financií aj ďalšiu vymoženosť a tou je mobilná aplikácia SmartBanking.

ČSOB SmartBanking

Aplikáciu do mobilného zariadenia si klienti môžu stiahnuť pomocou AppStore alebo Google play či Windows Phone. Obsah je takmer totožný s ponukou internetbankingu a poskytuje široké spektrum užitočných informácií. Čo sa týka účtov a platieb, aplikácia prehľadne zobrazuje zostatky na účtoch a kartách, uskutočnené, čakajúce ako aj plánované platby, smart platby, platobné šablóny, trvalé príkazy, možnosť dobitia kreditu a tiež prehľad pohybov na účte. Zaujímavou časťou je záložka skener. Zoskenovaním čísla účtu (IBAN), QR kódu či čiarového kódu z faktúry sa automaticky predvyplnia polia platobného príkazu a vy si tak šetríte čas aj zbytočné (a často aj chybné) prepisovanie číslic. Aplikácia ďalej ponúka prehľad informácií o platobných kartách – aké operácie boli vykonané kreditnou kartou, úhrada splátky, prevod peňažných prostriedkov z karty na účet, zriadenie či zmenu limitu kreditnej karty a mnohé ďalšie. Aplikácia vie namodelovať aj splátku hypotéky, ponúka uzatvorenie cestovného poistenia, informácie o kurzoch, produktové kalkulačky a iné.

SmartBanking v UniCredit Bank

Skôr ako sa do aplikácie prihlásite, máte k dispozícií kurzový lístok, mapu pobočiek a bankomatov UniCredit Bank a rôzne kontakty. Informácie sú teda prístupné aj pre tých, ktorí nemajú prihlasovacie údaje. Po prihlásení získavate prístup k prehľadu účtov, kariet, vkladov a úverov. Prístupný je tiež skener QR a čiarových kódov, Smart platby, Top platby a dokonca prihlásenie sa prostredníctvom odtlačku prstu. Funkcia Online Banking kľúč umožňuje prihlásenie do bankingu a podpisovanie operácií prostredníctvom jednorazových kódov. Aj v tomto prípade je možné aplikáciu stiahnuť v Google play, AppStore alebo Windows Phone.

 

 

 

 

Pridaj komentár

TOPlist